Projekty domów góralskich i ich budowanie

Domy góralskie projekty. Uzyskaj więcej wiadomości.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez budynki betonowe. Dziś jednak zaobserwować możemy to, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem mnóstwo atutów. Najważniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – pasują zarówno do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne jest także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może także absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są oczywiście budynki przypominające góralską architekturę. Często budowane są z bali, zaś styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić także, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl jakiego został wybudowany. Z tego względu stawiając na podobne wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze realizacje architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Ważne jest, aby w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy architekt działa z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu inwestycja skończy się prędzej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]