Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Więcej o sklejce Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]