Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej można zlikwidować zwykłymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku dużych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń dziąseł, konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory bądź narośle. Które metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – a także regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Spore znaczenie ma także nastrój w poradni i podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.