Co oferuje biuro rachunkowe?

Kliknij w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto również napomknąć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cenami – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]