Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto je dla Ciebie sporządzi.

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą inwestycję niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak wiedzieć, iż nie będzie to proste zadanie, zaś największe problemy związane są z dopełnieniem najróżniejszych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności należy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi zostać opracowany przez architekta, a jego treść określają odpowiednie przepisy. Co zatem musi zawierać? Zapraszamy do przeczytania krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać układ dotychczasowych i wznoszonych obiektów , a także instalacji gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również dane o punkcie przechowywania śmieci, układzie zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych domów, a nierzadko również informacje od podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się również załączenie rezultatów badań gleby.

Projekty budowlane – po co są?

Jak przed chwilą napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza budowa powinna odbywać się według strategii ustalonej w tym projekcie, a wszystkie niezgodności będą przyczyną jej niezatwierdzenia.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]