Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Na palacradziwillow.pl odnajdziesz pełną ofertę komunii w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bo to zwykle pierwsza rzeczywiście duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Wobec tego rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Znaleźć lokal na komunię czy zorganizować obiad w domu?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy przyjmą rodzinę we własnym domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie gości w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do stu gości, w związku z tym zwykle urządzane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli chcemy wynająć najlepszy lokal, radzimy wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak będzie ustalona data komunii. W okresie komunijnym poważną trudnością może okazać się również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunię. Niezbędne jest również to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – wynajmij fotografa i animatora

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem oferować przepiękne, schludne wnętrza. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje prezentów, przykładowo zabawkowe pistolety albo quada.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]