Skieruj się tutaj po więcej informacji o mikropigmentacji włosów.
Z pewnością szukając ofert gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używane określenie na modny wśród kobiet makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.
Mikropigmentacja medyczna – maskowanie bielactwa i oznak łysienia
Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się przeważnie panie szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego codzienne na nakładanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem estetycznym, wywiera głębokie oddziaływanie na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. Od kilku lat niezmiernie popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów ekonomicznych nie może zdecydować się wiele ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć stopień akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie bielactwa oraz blizn, jak również optyczna rekonstrukcja brodawki sutkowej.
Mikropigmentacja medyczna – czy daje efekt permanentny?
Na pozór zabieg ten wygląda jak zwyczajny proces wykonania tatuażu. Linergista albo linergistka, albowiem tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny pigment. W przeciwieństwie do tatuażu ostateczny rezultat nie jest stały i widoczny jest mniej więcej przez 12 miesięcy. Co jest przyczyną tej różnicy? Podczas tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, natomiast podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W wyniku tego wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment stopniowo zanika. W związku z tym jeśli zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe maskowanie łysiny albo rzadkich włosów, powinna ona wiedzieć, że niezbędne będzie regularne powtarzanie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.
Kontakt:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]