Profesjonalna opieka nad grobem

Dalsze informacje o opiece nad grobami Kraków na www.pong-malopolska.pl.

Wygląd miejsc spoczynku naszych bliskich jest dowodem naszego szacunku. Nie zawsze niestety mamy chwilę, by się nimi zająć – także, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Szczególne problemy stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy w innej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się wzięła?

Na opisywaną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli montaż ławeczek lub doradztwo przy załatwieniu przedłużenia opłaty oraz poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Ceny, które musimy zapłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych najbliższych są bardzo różne. Zależne są w szczególności od rodzaju pomocy – gdy decydujemy się na jedynie pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Gdy natomiast chcielibyśmy, by firma czyściła nagrobek co cztery tygodnie, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem nawet czterystu złotych rocznie. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są również od rozmiarów nagrobków, a najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]