Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych dań. Ważne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu tak ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne informacje.