Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Na cadxpert.pl/drukowanie-3d/ sprawdzisz, jak zamówić 3D drukowanie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii FDM, SLA, SLS, PolyJet, i DMLS, może zamówić tę usługę zakładając, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]