Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Potrzebujesz zamówić usuwanie wirusów ze strony internetowej? Kliknij tu.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym CMS-em, iż ilość stron oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Teksty na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Ze strony wychodzi spam? Na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest ekspresowa reakcja, żeby zidentyfikować powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć zawodowcom od tego typu zadań.

Usuwanie infekcji ze strony www – gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko następnych infekcji. Jeśli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują też wymagane kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, ponieważ naprawa wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]