Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Na https://tinyurl.com/y8llx2ag zdobędziesz więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko znajdą muzea i zabytki, hotele, motele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co ciekawe, dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. czar miejscowego folkloru, zamek na Wawelu oraz trasy rowerowe.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz słowackim. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego