Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Wszystko o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem zdarza się, że trudno odnaleźć się w natłoku informacji o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą hotele, motele i schroniska młodzieżowe, muzea i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, trasy rowerowe oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Katalog ambasad i proste rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe ciekawe miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj pomocny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego