Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy pomału przekonują się, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny pojazdów, sadzę, roztocza, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.