Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Wertując foldery salonów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej widzimy w ich ofercie sekcje prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Gros konsumentów przeważnie nie dostrzega różnic między fotelami do grania a fotelami biurkowymi, ale zagorzali gamerzy są świadomi, że dobry fotel gamingowy jest nieodzowny, ponieważ zdecydowanie zwiększa komfort gry.

Fotele do grania – trwałość, stabilność i możliwość regulacji

W ciągu minionych 3 dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do mieszkań graczy. Rozwinął się również e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, ale wręcz przesiaduje przed ekranem komputera tysiące godzin w roku przygotowując się do kolejnych turniejów. Z tego też powodu niezbędne im są specjalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których nadrzędną funkcją jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu podczas wielogodzinnych rozgrywek. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? Na początku sprawdź, w jakim zakresie pozwala on na regulację poszczególnych modułów wpływających na jego ergonomię, czyli na wysokość siedzenia, podłokietników i zagłówka, ułożenie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek czy kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Istotne są także surowce z jakich wykonane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na spore obciążenia, a na powierzchniach mających kontakt ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być pokryte materiałem, który nie spowoduje uszkodzenia ani podrażnienia skóry.

Koszt krzeseł dla graczy

Koszt zakupu krzesła dla gracza nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii zaczyna się ok. 350 zł, natomiast w przypadku modeli z górnej półki nieraz znacznie przekracza granicę 1000 zł. Skąd wynika taki wachlarz cen? Tańsze modele foteli do grania na ogół dają ograniczoną możliwość regulacji i są wytworzone z tworzyw niższej jakości, ale bez problemu zaspokoją oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed ekranem po kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą, są w stanie wytrzymać duże obciążenie (nawet do 150 kilogramów!), mają szeroki zakres regulacji pojedynczych modułów, jak również mają takie udogodnienia, jak zaczepy na napoje, schowki na drobiazgi lub podnóżki.