Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Znajdź panele podłogowe na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – najlepiej zrobisz, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w pokoju. Należy zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]